Forystek & Partners - Attorneys and legal advisers

 • O kancelarii

  FORYSTEK & PARTNERZY jest kancelarią działającą od 1997 roku, wyspecjalizowaną w zakresie kompleksowej obsługi prawnej dużych podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek giełdowych, banków oraz instytucji finansowych.

  więcej

 • Aktualności

  • Nasz Partner Zarządzający uzyskał tytuł doktora

   16 Marzec 2018

   Mamy przyjemność pogratulować naszemu Koledze obrony dysertacji doktorskiej w Uniwersytecie Rzeszowskim i uzyskania tytułu naukowego doktora nauk humanistycznych.

   więcej

  • Kamienica na Rynku we Lwowie - uchylenie decyzji Wojewody Śląskiego

   15 Marzec 2018

   Kancelarii udało się uzyskać pozytywne dla Klienta rozstrzygnięcie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w precedensowej sprawie zabużańskiej dotyczącej przyznania rekompensaty tylko jednemu ze współwłaścicieli przy jednoczesnym pominięciu w toku postępowania drugiego ze współwłaścicieli.

   więcej

  • Unieważnienie decyzji zabużańskiej a rekompensata za utracony dom we Lwowie

   18 Styczeń 2018

   Z radością informujemy o kolejnej wygranej Kancelarii w sprawie zabużańskiej i uzyskaniu dla naszych klientów wypłaty rekompensaty za utracone na Wschodzie mienie (dom we Lwowie).

   więcej

  • NOWY PRAWNIK W NASZYM ZESPOLE

   10 Styczeń 2018

   Miło jest nam poinformować, że do grona naszych współpracowników dołączyła nowa koleżanka – adwokat Anna Bojdecka mająca kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe.

   więcej

  • Pozytywna interpretacja uznająca, że dostawa gruntu pod wodami stojącymi, będącym terenem komunikacji wodnej nie jest objęta zwolnieniem z VAT.

   06 Grudzień 2017

   Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej udzielił  na rzecz naszego klienta pozytywnej interpretacji
   w sprawie uznania terenów komunikacji wodnej za tereny budowlane i przyznał prawo opodatkowania ich dostawy wg stawki VAT - 23%. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego na gruntach komunikacji wodnej co do zasady zakazywał zabudowy gruntu za wyjątkiem niezbędnych obiektów obsługi technicznej oraz innych niezbędnych obiektów służących realizacji celów publicznych.

   więcej

  Archiwum

 • Nasza oferta

  Świadczymy usługi w pełnym zakresie związanym z potrzebami nowoczesnego obrotu gospodarczego. Poprzez budowaną stale sieć stowarzyszonych kancelarii zapewniamy obsługę prawną transakcji międzynarodowych, z uwzględnieniem większości światowych systemów prawnych.   

  więcej