Forystek & Partners - Attorneys and legal advisers

Anna Czakańska

Adwokat

Urodzona w 1980. Studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę magisterską pisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Mirosława Steca „Utrata statusu wspólnika i akcjonariusza w spółkach kapitałowych” obroniła w 2005 roku z wynikiem bardzo dobrym. Studia prawnicze ukończyła również z wynikiem bardzo dobrym. W 2004 roku odbyła praktykę w kancelarii w Londynie a w 2005 roku odbyła w ramach programu Sokrates Erasmus studia prawnicze na Katholieke Universiteit Leuven w Belgii.

W latach 2008-2009 ukończyła studia podyplomowe z zakresu Prawa Unii Europejskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W roku 2006 wpisana na listę aplikantów adwokackich. W 2011 roku wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

Od 2006 zatrudniona w Kancelarii Prawnej Turzański Zawartka i Wspólnicy sp. k.. Od grudnia 2006 roku do chwili obecnej współpracuje z kancelarią Forystek & Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni. Uczestnicząc min. w obsłudze spółek kablowych, sportowych oraz obsłudze podmiotów zagranicznych zdobyła doświadczenia z zakresu obsługi przedsiębiorstwa, w tym w kwestiach związanych z koordynowaniem projektów zagranicznych oraz prawa umów.  
Pracując przez rok w latach 2007-2008 oraz przez pół roku w latach 2011-12 w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu zdobyła doświadczenie z zakresu ochrony praw człowieka.

Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie cywilnym i gospodarczym oraz prawach człowieka.

Włada językiem angielskim.

E-mail: anna.czakanska@forystek.pl