Polityka prywatności

Strona Główna / Nie dla wszystkich twórców 50 % kup

AKTUALNOŚCI

BLOGI

Nie dla wszystkich twórców 50 % kup

Nasza Kancelaria może pochwalić się jedną z pierwszych pozytywnych interpretacji indywidualnych uzyskanych w 2018 r. dotyczących możliwości skorzystania z 50 % kosztów uzyskania przychodu z tytułu przeniesienia praw autorskich. Sukces ten jest tym bardziej warty podkreślenia, że obecnie stanowisko fiskusa w tej kwestii uległo diametralnemu zaostrzeniu.

Obecnie w wydawanych interpretacjach skarbówka nie zgadza się na zastosowanie 50 % ulgi z tytułu przeniesienia praw autorskich poprzez rozdzielenie wynagrodzenia na część stałą oraz na honorarium z tytułu przeniesienia praw autorskich . Problem ten jest poważny, ponieważ prawo do skorzystania z ulgi kwestionowane jest przez urzędy skarbowe nawet 5 lat wstecz.

By móc zapewnić sobie możliwość zastosowania 50 % ulgi najskuteczniejszym sposobem jest złożenie wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej.  Jednakże sam wniosek nie wystarczy,  należy bowiem w  odpowiedni sposób rozgraniczyć wynagrodzenie z tytułu przeniesienia praw autorskich od jego pozostałej części.

Jeżeli chcą Państwo mieć pewność, że fiskus nie podważy możliwości stosowania przez Państwa
50 % kosztów  zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy!