Polityka prywatności

Strona Główna / Ulga na badania i rozwój

AKTUALNOŚCI

BLOGI

Ulga na badania i rozwój

Ulga na badania i rozwój obowiązuje już od dłuższego czasu, jednakże jest relatywnie rzadko wykorzystywana przez przedsiębiorców. Dlaczego tak jest? Przecież z ulgi mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy- niezależnie od rodzaju branży, w której działają.

Warto zaznaczyć, że prace badawczo- rozwojowe mogą przybrać różną postać – ważne by prowadziły do opracowania nowych bądź ulepszonych produktów oraz usług, a także przyczyniały się do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności.

Ulga B+R pozwala osiągnąć realne korzyści podatkowe. Skorzystanie z ulgi, przy pomocy specjalistów w tym zakresie jest rozwiązaniem bezpiecznym, które w efekcie pozwala zaoszczędzić konkretne środki finansowe. Warto również dodać, że polityka rządu zachęca do skorzystania z ulgi B+R, na co wskazują między innymi zmiany przepisów obowiązujące od 2018 roku, a to tym bardziej powinno motywować przedsiębiorców do jej zastosowania. Ewentualne obawy podatników, można wyeliminować poprzez złożenie wniosku o wydanie interpretacji podatkowej, która zapewni odpowiednie bezpieczeństwo w korzystaniu z ulgi.

Jeżeli chcecie osiągnąć realne korzyści dla swojej firmy, gwarantując przy tym jej rozwój oraz zwiększając konkurencyjność na rynku prosimy o kontakt.