Polityka prywatności

Strona Główna / Komentarz do ustawy o mieniu zabużańskim

AKTUALNOŚCI

BLOGI

Komentarz do ustawy o mieniu zabużańskim

Staraniem Wydawnictwa JAK ukazał się jedyny na rynku krajowym komentarz do ustawy o mieniu zabużańskim. Komentarz zawiera obszerne i pogłębione omówienie całości zagadnień prawnych związanych z dochodzeniem przez Zabużan roszczeń za utracone na Kresach Wschodnich nieruchomości. Autor stara się wyjaśnić wszelkie problemy prawne pojawiające się na tle wykładni przepisów ustawy zabużańskiej. Wykorzystując bogaty dorobek sądów polskich i międzynarodowych, w tym Trybunału Konstytucyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, Sądu Najwyższego oraz sądów powszechnych i wojewódzkich sadów administracyjnych, szeroko i w sposób oryginalny omawia wątpliwości powstające przy stosowaniu komentowanej ustawy, zwracając szczególną uwagę na najnowszą linię orzecznictwa.

Część zawierającą klasyczny komentarz poprzedza Studium historyczno-prawne stanowiące wprowadzenie do ogólnej problematyki przesiedleń Polaków po drugiej wojnie światowej.

Książka jest przeznaczona dla prawników praktyków: urzędników prowadzących postępowania zabużańskie, sędziów, adwokatów i radców prawnych, prokuratorów, studentów i pracowników naukowych uczelni prawniczych, ekonomicznych i humanistycznych (instytutów historii) zajmujących się problematyką Kresów Wschodnich, przesiedleń i mienia zabużańskiego.

Ze względu na jasny i przystępny język może ona także zainteresować samych Zabużan dochodzących swych roszczeń oraz członków ich rodzin

Książka pt. „Komentarz do ustawy o mieniu zabużańskim” autorstwa adw. dr Józefa Forystka do nabycia w księgarniach internetowych www.bonito.pl oraz www.profinfo.pl oraz na stronie wydawnictwa www.ksiegarnia.wydawnictwojak.pl, na której można uzyskać dostęp do spisu treści, indeksu osobowego oraz fragmentów publikacji.

Zapraszamy do lektury.