Polityka prywatności

Strona Główna / Podziękowania za oddane głosy w wyborach samorządowych 2020

AKTUALNOŚCI

BLOGI

Podziękowania za oddane głosy w wyborach samorządowych 2020

Serdecznie dziękujemy Koleżankom i Kolegom z Krakowskiej Izby Adwokackiej, którzy postanowili oddać swoje głosy na nas w ostatnich wyborach samorządowych.

Dziękujemy za wybór i umożliwienie nam kontynuowania naszej pracy w sądownictwie dyscyplinarnym. Kolejny raz Państwo nam zaufali powierzając tą niezmiernie odpowiedzialną funkcję – sędziów dyscyplinarnych.

Dziękujemy również za wybór nas jako Waszych delegatów na Krajowy Zjazd Adwokatury. Na najbliższym KZA będziemy reprezentować nie tylko interes naszych Koleżanek i Kolegów z Krakowskiej Izby Adwokackiej, ale również, a może przede wszystkim dobrze rozumiany interes całej Adwokatury i wszystkich polskich adwokatów. Jednym z naszych postulatów, który staramy się zrealizować od XI KZA jest umożliwienie adwokatom wykonywania zawodu w znacznie bezpieczniejszej formie prawnej, tj. w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej, podobnie jak mogą to czynić doradcy podatkowi. Nie widzimy żadnych przeszkód natury aksjologicznej, które dyskwalifikowałyby taką znacznie bezpieczniejszą w obecnych czasach formę prowadzenia kancelarii adwokackiej. Potwierdził to już wielokrotnie KZA (XI i XII KZA), zobowiązując swoimi uchwałami Naczelną Radę Adwokacką do podjęcia stosownych działań zmierzających do rozpoczęcia procesu legislacyjnego. Niestety dotychczas nie udało się wyegzekwować od NRA i rządzących polityków realizacji tych uchwał kierunkowych. Mamy nadzieję, że podczas KZA nie tylko uda się ponowić uchwałę kierunkową, ale również powołać zespół roboczy w celu przygotowania projektu zmian do ustawy Prawo o adwokaturze i spowodować rozpoczęcie procesu legislacyjnego z pomocą przedstawicieli zawodu adwokata zasiadających w ławach Senatu RP.

 

Jeszcze raz bardzo serdecznie Wam wszystkim dziękujemy

 

adwokat dr Józef Forystek

adwokat Marek Forystek

 

GRATULACJE