Polityka prywatności

Strona Główna / Rekordowa wygrana 2.500.000 PLN z mBank S.A.

AKTUALNOŚCI

BLOGI

Rekordowa wygrana 2.500.000 PLN z mBank S.A.

 

Uprzejmie informujemy o kolejnej wygranej z mBank S.A. w sprawie tzw. frankowej. Tym razem Sąd Okręgowy w Siedlcach podzielił stanowisko naszej Kancelarii co do nieważności umów kredytów waloryzowanych do CHF, które nasi Klienci spłacili w 2014 roku i zasądził wszystkie kwoty wpłacone na rzecz mBanku, łącznie niemal 2.500.000 PLN.

Bank, bezskutecznie próbował podważyć status konsumentów po stronie naszych klientów, powołując się m.in. na zarejestrowanie działalności gospodarczej w skredytowanym domu. Kancelaria od początku wskazywała na brak związku umów kredytowych z prowadzoną przez Klientów działalnością gospodarczą. Sąd podzielił nasze stanowisko. Sąd nie uwzględnił podnoszonego przez mBank zarzutu przedawnienia, co do żądanych kwot zapłaconych bankowi ponad 10 lat temu, uznając, że w przypadku nieważnej umowy, 10 letni termin przedawnienia nie ma zastosowania. Odsetki Sąd zasądził od daty wezwania do zapłaty oraz daty rozszerzenia powództwa, a nie od daty pouczenia kredytobiorców o skutkach uznania umów za nieważne, co dodatkowo wpływa na wysokość roszczenia naszych Klientów.

Sprawę prowadził zespół Kancelarii w osobach adw. Konrada Forystka, apl. radc. Dominiki Kochanowskiej pod kierownictwem  r.pr. Tomasza Pigiela.

 

wyrok