Polityka prywatności

Strona Główna / Wygrana w sporze menedżer – siatkarz (umowa agencyjna)

AKTUALNOŚCI

BLOGI

Wygrana w sporze menedżer – siatkarz (umowa agencyjna)

Z przyjemnością informujemy, że nasza Kancelaria Adwokacka Forystek prawomocnie i ostatecznie wygrała dla Klienta sprawę, której tłem było świadczenie usług przez menedżerów siatkarskich na rzecz profesjonalnego siatkarza  – wielokrotnego reprezentanta Polski, dwukrotnego Mistrza Polski oraz zdobywcę Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn.

Powodami w sprawie byli znani menedżerowie siatkarscy, a domagali się zapłaty wynagrodzenia z tytułu rzekomo świadczonych usług menedżerskich na rzecz zawodnika. Powództwo zostało staraniem Kancelarii Adwokackiej Forystek oddalone w całości, a na rzecz zawodnika Sąd zasądził dodatkowo zwrot kosztów postępowania.

Wyrok Sądu II instancji zapadł w październiku 2019 roku w Sądzie Okręgowym w Częstochowie w sprawie do sygnatury akt VI Ca 665/19. Sąd rozpatrujący apelację, podobnie jak Sąd I instancji, nie miał wątpliwości, że dochodzone w sprawie roszczenie wobec siatkarza pozbawione jest podstaw prawnych i rację w sporze miał zawodnik. Wydanie wyroku poprzedzone było bardzo wnikliwym postępowaniem dowodowym, w szczególności przed Sądem I instancji, przed którym przesłuchano wielu świadków.

Sprawę w ramach Kancelarii prowadził specjalizujący się także w prawie sportowym adw. Krzysztof Jamrozik.

ka********@fo******.pl